Як зробити вогонь у каміні безпечним для дітей та домашніх улюбленців

Дуже часто новоспечені хазяї домашніх тварин, у чиїх оселях є камін з відкритим вогнем, вважають, що їх новий домашній улюбленець розуміє, як поводити себе біля вогню так, щоб не постраждати.

cat and dog fireplace safetyПроте, коту або собаці не завжди зрозуміло, як влаштований камін їх хазяїв (особливо, якщо мова йде про кошеня або цуценя), і мерехтливі рухи полумʼя всередині каміну можуть викликати їх цікавість і бажання потрапити всередину.

В конструкції деяких сучасних камінів ще за проектування закладено захисні барʼєри, що створять навколо відкритого вогню безпечний периметр та завадять домашній тварині або дитині потрапити всередину нього.

Але могло статися так, що конструкцією каміну, що облаштований саме у Вашому домі, захисту від відкритого вогню для дітей і тварин не пердбачено. Особливо ж небезпечними для домашніх тварин вважаються цегляні каміни.

Що ж робити в разі, якщо Ви опинилися у ситуації, коли захисту від необережного поводження з відкритим вогнем немає, а ті, кого необхідно захистити – є?

Тренуйте Ваших домашніх улюбленців

Собаки піддаються тренуванню краще, ніж коти, проте хазяї і тих, і інших, можуть навчити їх іноді бути більш терплячішими.

Тварини відчувають природню цікавість до всього нового в оселі. Це їх територія, і вони обовʼязково повинні дослідити все, що на ній знаходиться.

Існує декілька способів пояснити домашньому улюбленцю, що наближатися до вогню – проти правил.

  • щоразу, коли тварина наблизиться до вогню на небезпечну відстань, проганяйте її з допомогою голосного різкого звуку;
  • заохочуйте тварину триматися якнайдалі від вогню, розміщаючи її лежанку, відповідно, якнайдалі.

В результаті, з часом тварина почне асоціювати наближення до каміну з дискомфортом, і буде уникати цього, тоді як інші частини кімнати асоціюватимуться з позитивом.

Гратися – в іншому місці

pet fireplace safetyВам може здатися, що гратися з власним котом чи собакою біля власного каміну дуже зручно. Ви розслабляєтесь після роботи, можливо, дивитесь телевізор, і Вам просто потрібно світло, щоб бачити те, що знаходиться навколо Вас.

Але гратись в кімнаті, де знаходиться камін – значить зменшувати важливість дотримання правил безпеки поводження біля відкритого вогню у каміні.

Ввечері присвятіть Вашому коту пʼятнадцять хвилин, і позабирайте всі його іграшки з кімнати, де знаходится камін. Виманіть звідти пса, кинувши мʼяча. Крім впевненості в тому, що Ваш улюбленець не постраждає від відкритого вогню у Вашому ж каміні, це також надасть камінній кімнаті вашого будинку атмосфери тиші і умиротворіння.

Не залишайте палаючий вогонь без нагляду

Відволіктись на щось інше в той час, як в каміні палає полумʼя, дуже просто.

Але слід не забувати про те, що необхідно бути на сторожі щомиті, коли поруч з улюбленим каміном бігає Ваш улюблений кіт або пес. Зокрема, підвищена цікавість до тріску й іскор від палаючого полумʼя не раз прослідковувалась у котів.

Якщо камін не у Вашому полі зору – обовʼязково повертайтесь і візуально контролюйте камін та домашнього улюбленця щокілька хвилин.

 

І обовʼязково впевніться, що Ваш камін є безпечним для всіх жителів Вашо оселі, проводячи його періодичне чищення.

© 2020 West Fireplace

Log in with your credentials

Forgot your details?